środa, 8 grudnia 2010

Druga lalka z serii inspirowanej muzyką

Nie wiem, czy pamiętacie Wiktorię a.k.a. "Con gran esspresione". Do lalki dołączyłam którą historyjkę wprowadzającą klimat oraz tło muzyczne w postaci Nokturnu Chopina. Całość miała być taką jakby syntezą sztuk :) Dziś skończyłam (no, prawie skończyłam...) drugą lalkę z tej serii. Lalka chwilowo nie ma imienia (w sensie: normalnego imienia) a tytuł muzyczny to "Mazurka". Klimat pozwolę sobie zilustrować tak jak poprzednio - opisem i muzyką :)


Mazurka
Śpiew dziewczyny niesie się przez pola, donośny i czysty. Melodia niby żwawa i skoczna, a jednak z nutą melancholii. Wiatr ponosi nuty między wierzby, płaczące nad brzegiem strumyka, aż dociera do uszu młodzieńca odpoczywającego pośród traw. Dobrze skrojony surdut i eleganckie buty z wypolerowaną klamrą zdradzają go. On nie jest stąd, nie ze wsi. Ale widać go czasem, jak przypatruje się z boku wiejskim potańcówkom, jak w skupieniu słucha skrzeczących skrzypek i śpiewających, rumianych dziewcząt. I cały czas coś notuje. Cóż w tym może być ciekawego dla takiego panicza? Dziewczęta? Czy muzyka?

Zapraszam do posłuchania, i dodam jeszcze, że w tej serii planuję jeszcze jedną - ostatnią - lalkę, której tematu nie zdradzę :) Zdradzę tylko, że pojawi się ona nie tak szybko bo wymaga wyrzeźbienia nowej główki.

6 komentarzy:

 1. Brak mi słów...To mój komentarz... Ona jest tak zrelaksowana....

  OdpowiedzUsuń
 2. ja jednak jestem "skrzywiona" w kierunku przepychu szmatkowego:)Lalka jest bardzo ładna ale strój-nie mój klimat

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna lalka! Te warkocze i strój nadaja jej świetny klimat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zwykle piękna, ale dodam, że lalki z tej serii jak dla mnie są wyjątkowo piękne. Tak jakby cytat z jakiejś książki, a na dodatek Chopin...aż zachciało się płakać. Ciągle wyobrażam sobie te czasy których już nie ma...teraz również. Dziękuję za temat do namysłu
  Pozdrawiam i proszę o następną z tej samej serii. Są po prostu idealne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałabym kilka pytań na temat tych lalek. Mogłabym prosić o kontakt? Są cudowne i sama chciałabym stworzyć kilka dla siebie, ale te wszystkie odlewy, stawy to dla mnie czarna magia. :D

  Jakbyś miała ochotę nauczyć czegoś amatorki - infantylna@10g.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Podziwiam !

  Spokojnych i radosnych Świąt życzy Bovary razem z Lucky ;D

  OdpowiedzUsuń